Parduodamas juodžemis Vilniuje

Juodžemis – tai dirvožemis, susiformuojantis po daugiamečiu augaliniu sluoksniu bei pasižymintis dideliu derlingumu. Juodžemio sudėtyje gausu humuso. Tai – organinių liekanų puvenos, susidarančios iš įvairių augalų dalių: lapų, šaknų, spyglių, šakų. Juodžemio sudėtyje yra ir žuvusių gyvūnų dalys, kurios pūdamos pagerina dirvą. UAB „Renvaltas“ parduodamas juodžemis yra kokybiškas ir patvarios trupininės struktūros. Mes kompostuojame ir maišome gerą, derlingą juodžemį. Iškasta žemė yra supilama į dideles krūvas, į kurias papidomai yra dedamos durpės, lapai ir augalinis kompostas. Vykstantis organinių medžiagų natūralus pūvimo procesas po kelių metų žemę paverčia derlingu ir medžiagomis prisotintu juodžemiu, kuris yra paruošiamas pardavimui.

Platus juodžemio panaudojimo spektras

Kuo juodžemio sudėtyje daugiau humuso, tuo jo spalva tamsesnė. Juodžemis – tai miško, o taip pat miškastepių bei stepių dirvožemis, pasižymintis itin dideliu derlingumu. Tad jo poreikis yra labai didelis. Juodžemis plačiai naudojimas mūsų visų gyvenime: pradedant nuo kambarinių augalų sodinimo ar persodinimo iki daržininkystės, augalininkystės bei žemdirbystės. Lietuvoje kapaviečių sutvarkymui išskirtinai naudojamas juodžemis.

Šiandien niekas neįsivaizduoja gerbūvio sutvarkymo darbų be juodžemio panaudojimo. Juodžemis yra laikomas vienu tinkamiausių ir geriausių dirvožemio tipų. Jis pasižymi itin aukštu derlingumo rodikliu, todėl yra naudojamas derlingiems sluoksniams įrengti. Yra paskaičiuota, kad juodžemis sudaro apie 6% visos žemės sausumos.

Siekiant gauti kokybišką bei ekologišką derlių, specialistai pataria naudoti natūralias žemes be papildomų trąšų ar cheminių medžiagų dirvos gerinimui. Juodžemis yra natūralus produktas, praktiškai tinkantis visų rūšių augalams. Maišant juodžemį su kitomis žemių rūšimis, jo sudėtis pagerinama ir praturtinama. Juk galutinis tikslas – geras ir gausus derlius, taigi juodžemis, kaip žvyras, smėlis ar molis yra kasamas prekybos tikslais.

Patarimai perkantiems juodžemį

juodzemis

Turite sodybą ir norite vešlios ir išpuoselėtos vejos? O gal norite sukurti dekoratyvią veją, džiuginančią akį savo nepriekaištinga išvaizda? Vienas iš svarbiausių veiksnių bei priemonių tai pasiekti – geras ir kokybiškas dirvožemis. Vien tik sėklų ar priežiūros neužtenka. Visų darbų pradžia ir yra dirvos paruošimas augalų sodinimui ar vejos sėjai. Žinoma, pagrindiniai darbai yra atliekami pavasarį, tačiau dirvožemį papildyti juodžemiu galima dar ankstyvą rudenį. Tuomet dirva susigulės ir bus tinkama bei paruošta naudojimui po žiemos. Rudenį užvežtas ir išlygintas juodžemis neleis susidaryti vandens baloms bei greičiau džius esant lietingiems bei drėgniems orams. Tinkamai paruošus dirvą sodinimui, pasieksite gerų rezultatų.

Įvairiuose skelbimuose ir reklamose galima rasti įmonių ar pavienių asmenų, pardavinėjančių juodžemį. Specialistai pataria nesusigundyti žema kaina – tai gali būti juodžemis su mažu kiekiu humuso, kas neleis tikėtis gerų sodininkystės rezultatų.

Juodžemio universalumas

Jei jūs baigėte statyti namą ir sklype yra gausu molio ir žvyro, rekomenduojama atsivežti juodžemio, jei siekiate tinkamai ir kokybiškai sutvarkyti savo gerbūvį bei aplinką. Specialistai pataria jo pakloti ne mažiau kaip 5–10 cm storio sluoksniu. Juodžemis puikiai tinka aplinkos sutvarkymui po statybų, kuomet iš statybvietės išvažiuoja sunkioji technika. Atvežus dirvožemį, jis paskleidžiamas teritorijoje, kur norima sodinti augalus ir sėti žolę, formuoti daržą ir sodą. Atėjus pavasariui ir atšilus orams, skubama sutvarkyti artimų žmonių kapus, o juodžemis šiems darbams atlikti tinka idealiai. Juodžemio galima nusipirkti nedidelėmis pakuotėmis, kai jo poreikis nėra didelis. Perkant didelius kiekius juodžemio, pardavėjai atveža prekę į sutartą vietą.

Juodžemis yra itin mėgiamas sodininkų-daržininkų, nes dirvoje esančios maistinės medžiagos patenkina pačių reikliausių augalų poreikius. Daržui skirtame juodžemyje nėra sunkiųjų metalų ir piktžolių sėklų. UAB „Renvaltas“ parduodamas juodžemis padės išspręsti daugelį aplinkos priežiūros problemų ir suteiks jūsų žaliajam gamtos kampeliui grožio bei gyvybingumo.