Polių gręžimas

poliu-grezimas

Jei turite nuosavą sklypą ir planuojate statyti namą, polių gręžimas namo pamatui taps reikšmingu darbu, kurį turėsite patikėti specialistams. Natūralu, jog namo pamatai yra viena svarbiausių namo konstrukcijos dalių, tad poliniai pamatai bus tinkamas pasirinkimas statant pvz. karkasinį ar skydinį namą be rūsio. Polių gręžimui yra reikalinga speciali technika, tad ir šį darbą turi atlikti kompetentingi meistrai, kurie ne tik mokėtų naudotis turima įranga, bet ir suprastų grunto įtaką polių gręžimui.

Prieš atliekant polių gręžimą jums greičiausiai teks atlikti geologinius tyrimus grunto nustatymui. Kiekvienas namo projektas turi turėti nurodytą pamatų tipą, pagal kurį yra apskaičiuojama leidžiama namo konstrukcijos apkrova. Grunto sudėtis taip pat yra reikalinga polių gręžimo vertinimui, nes skirtingai nei molis, per minkštas ar smėlingas gruntas nėra tinkamas poliams. Taigi norint tiksliai įvertinti polių gręžimo aplinkybes, jums reikės specialistų pagalbos.

Polių gręžimas namo statybai

poliu grezimas

Nors polių gręžimas gali būti atliekamas ne tik namams, bet ir tvoroms bei atraminėms sienoms, vis tik poliai labiausiai yra paplitę būtent namų statyboje. Tai yra vienas populiaresnių pasirinkimų pamatams, nes polių įrengimas yra pakankamai greitas ir efektyvus procesas. Polių gręžimas pamatams yra ypač funkcionalus ir lengvai pritaikomas praktikoje, todėl tinka įvairaus tipo statiniams.

Poliai paprastai yra gręžiami iki 5 metrų gylio, grąžtų diametrai siekia nuo 20 cm iki 50 cm. Kokio tipo poliai tinka konkrečiu atveju nustato specialistai įvertinę gruntą, statinio tipą, gręžinio gylį ir skersmenį. Gręžimo metu gruntas yra pašalinamas, o atsiradusios ertmės yra užpildomos betonu, kuri yra sutvirtinama armatūra.

Polių gręžimo procesas

Jeigu atlikote geologinius grunto tyrimus arba gerai žinote savo sklypo grunto sudėtį bei esamus sluoksnius, galite užsakyti polių gręžimo paslaugą. Visas darbas susideda iš atskirų etapų, kurį kiekvieną turi įvertinti specialistas. Iš pradžių yra parengiamas darbų planas ir paruošiama polių gręžimo schema. Poliai išdėstomi atsižvelgiant į planuojamą namo konstrukciją bei apkrovas. Pradedant darbus yra sužymimos ašys, kur turi būti gręžiami poliai. Vėliau yra maišomas betonas ir vykdomas polių gręžimas.

Išgręžus skyles į jas statomas metalinis vamzdis su ant galo pritvirtinta plokštele. Plokštelė vibruodama po savimi spaudžia gruntą, taip jį sutvirtindama ir paruošdama tinkamą polių pagrindą. Pabaigoje į metalinį vamzdį yra supilamas betonas, o metalinis vamzdis yra ištraukiamas. Siekiant sutvirtinti polius, betonas vėlgi papildomai yra sutvirtinamas armatūra.

Polių gręžimo paslauga

Profesionalios polių gręžimo paslaugos yra ypač svarbios, norint užtikrinti polių kokybę bet kokiame grunte. Pamatas yra viso statinio pagrindas, todėl jis turi būti tvirtas ir patikimas bet kokiomis sąlygomis. Esant blogos kokybės pamatams ateityje gali pradėti skilinėti namo sienos, suprastėja pastato sandarumas, todėl yra prarandamas ir viso namo šiluminė varža. Tam, kad statybos darbai vyktų sklandžiai ir profesionaliai, kreipkitės į UAB „Renvaltas“ specialistus, kurie šiuolaikiškos įrangos ir polių gręžimo technikos pagalba kokybiškai ir greitai atliks visus reikalingus polių gręžimo darbus jūsų sklype. Su mūsų pagalba polių gręžimas bus atliktas gyvenamojo namo ar kitokio pastato pamatams, mūrinėms ir betoninėms tvoroms bei kitiems jūsų poreikiams. Profesionali technika ir patyrę specialistai yra tik dalis to, ką gausite užsisakę mūsų teikiamas polių gręžimo paslaugas. Konsultuojame ne tik technikos, bet ir pamatų kasimo, grunto išvežimo, reljefo lyginimo bei kitais klausimais. Dirbame visoje Lietuvoje ir operatyviai reaguojame į užsakymus.